Čínské metody

BAŇKOVÁ TERAPIE

Baňkování je nejefektivnější metodou, která rychle a bez vedlejších účinků odstraní bolesti zad. „Kde jsou v zádech bolesti, tam je třeba baňky“. Je několik druhů baňkování – KRVAVÉ BAŇKOVÁNÍ (používá se jen ve zdravotnictví) a  SUCHÉ BAŇKOVÁNÍ (praktikuje se u nás).

Suché baňkování – zde nedochází k porušení kůže. V místě bolesti na zádech se vyvolá podráždění sáním (skleněnými baňkami)-což způsobí, že červené krvinky proniknou z cév do prostoru kolem nich, aniž by došlo k poranění vlásečnic. Jedná se tedy o zásah do regulace prokrvení, regulace poměrů kyselin a zásad, a regulace tlaku ve tkáních (edém-otok, spasmus-zatuhnutí svalu) – a následně uvolnění receptorů bolesti.


MOXOVÁNÍ

Jedná se o požehování (prohřívání) aktivních bodů na akupunkturních drahách. Moxy jsou vyrobeny ze sušeného lisovaného pelyňku – které po zapálení vydávají sálavé teplo. Pužíváme nekouřící moxy.
– stimuluje funkci orgánů přes nahřívané body
– doplňuje ztracenou energii
– stimuluje energie a ktervní oběh
– uvolňuje zatuhlé spasm


GUASHA – masáž

Čínská metoda GUASHA (poškrabování) při níž se používá masážní destička z přírodního materiálu (používáme GUASHU z upravené rohoviny čínského vodního buvola a kamene). Masáž nabuzuje energii, odvání toxické látky, zrychluje metabolismus, harmonizuje krevní tlak a uvolňuje ztuhlé a bolavé svaly. Ostřejší výstupky destičky se používají ke stimulaci – akupresuře akupunkturních bodů.


Fytoterapie – bylinná terapie


SU-JOK

Na základě hlubokých znalostí východní filozofie a medicíny, zpracoval jihokorejský filozof, vědec a lékař, profesor Park Jae Woo – přehled metod alternativní medicíny a vytvořil v nich systém a řád.

Su-Jok terapie používá mikrosystémy rukou i nohou k řízení bioenergetických procesů na dálku, odstraňuje disharmonie v energetické nerovnováze. Tato terapie je velice účinná při akutních či chronických zdrav.problémech.

Su-Jok umožňuje sebeuzdravení, zmírnění bolestí, řešení akutních i chronických nemocí. Při řešení v systémech podobnosti stimulací správného bodu vždy vznikne pozitivní, výrazný účinek. Metoda umožňije zjistit přesnou lokalizaci patalog.procesů, přičemž čím je výraznější bolest v bodě, tím akutnější a větší je porucha daného orgánu. Citlivými body na rukou či nohou můžeme současně diagnostikovat i řešit.


Reflexologie nohy

Reflexní terapie řeší řadu zdravotních potíží – a to díky vyvíjenému tlaku terapeutem na body, či reflexní zóny nohou a rukou. Nohy a ruce jsou považovány za zrcadlo těla a tlak na přesná místa podporuje řešení jim odpovídajících částí těla. Reflexní terapeut používá špičky prstů a palce  k aplikaci silného, nikoliv ale hrubého tlaku na reflexní zóny nohou a rukou. Tlaková čidla na chodidle se okamžitě spojí s mozkem, vnitřními orgány a dalšími částmi těla. Reflexní zóny jsou spojeny skrz pečlivě zmapované cesty s určitými částmi těla. Každý orgán, žláza a další fyziologické části mají svůj protějšek v reflexním bodu. Řešení jednotlivých orgánů prostřednictvím reflex.terapie nohou spočívá v korigování celkové energetické nerovnováhy v organismu. Pokud je proud energie v kterékoli části jednotlivé zóny zablokován nebo je v nerovnováze – pak vznikají v této zóně zdravotní obtíže a je nutné je opět „zprůchodnit“. Reflexolog pracuje s různými body podél dráhy reflex.zón na nohou nebo na rukou a řeší tak potíže či symptomy choroby, která vyplývá z problému nacházejícího se v určité zóně.

Kontraindikace:

  1.    vysoká teplota
  2.    v těhotenství
  3.    plísňová onemocnění kůže
  4.    po transplantaci orgánů
  5.    po pooperačním stavu
  6.    při trombóze žil
  7.    konzultovat s lékařem při – poruchách štítné žlázy, hypertenzi, epilepsii
  8.    při osteoporóze, dně

Tlaková relax masáž – relax masáž se zaměřením na akupresurní body – stimulace bodů tlakem